Pastorok reality
Adresa: Ružová 312/37, Prievidza   Telefón: +421 905 960 984
Email: brano@pastorokreality.sk

0071,  Rodinná vila Bojnce

Rodinná vila- Bojnice

PASTOROK REALITY vám predstavuje na predaj rodinnú vilu.

Inšpirovaný srdcom.

Neobyčajný dom na neobyčajnom mieste. Rodinná vila v Bojniciach, len pár metrov od krásneho námestíčka a Bojnického zámku, neunikne žiadnemu okoloidúcemu oku. Vila ktorá sa otvára okoliu a zároveň stráži súkromie svojich obyvateľov, stojí na úžasnom pozemku s plochou 1286 m2. Tvar domu je jasne daný orientáciou k svetovým stranám, funkcie jednotlivých miestností reflektujú denný pohyb slnka po oblohe. Zadanie pre architekta znelo: čisto funkcionalistická stavba s otvoreným výhľadom do veľkolepej záhrady z hlavných častí domu, s priestorom rozdeleným na spoločenskú a súkromnú časť a výhľad ako na prízemí tak aj na poschodí situovaný na východ tak, aby každý nový deň začínal s vychádzajúcim slnkom.

Výrazným prvkom domu je presklená vežička, ktorá je súčasťou prízemia ako aj poschodia. Architekt pracoval s priehľadmi, prestupmi lomu svetla a so svetlom ako takým. To vstupuje do priestoru nielen cez samotnú presklenú vežičku ale aj cez niekoľko okien a to dodáva do interiéru energiu. Vzhľadom k tomu, že majitelia majú záľubu v umení, je vnútorný priestor prispôsobený ako galéria. Hlavným motívom prízemia ako aj poschodia je však veľkorysé otvorenie interiéru. Dom je rozdelený na spoločenský a súkromný priestor. Spoločenskú časť tvoria v prízemí jedáleň so salónikom, kde ich súčasťou sú kamenné kachle a drevené schodisko, ktoré sú hlavnou dominantou celého priestoru a sú vedúce do otvorenej galérie na poschodí aj do súkromnej časti domu, kde sa nachádzajú ďalšie izby s otvorenou galériou, kúpeľňa, toaleta, šatník a pracovňa, ktorá sa môže zmeniť na ďalšiu detskú izbu. V suteréne domu je tiež sauna, ktorá nadväzuje na ochladzovací bazén, cvičiacu miestnosť a toaletu. Súčasťou suterénu je navyše technická miestnosť so strojovňou a ďalšie úložné miestnosti ako aj veľkoplošná garáž.

A aké boli naše pocity? "Krásne. Mlčky sme pozorovali celú oázu tejto veľkolepej vily. Slnečné lúče dopadali na každý kút domu, vychutnávali sme si ten nekonečný pokoj. Teplý večer pri sviečkach a pohľad na vysvietený dom bol dokonalou kulisou. " Právom si nesie titul vysnívané bývanie.

Convenience
More Information
EXTRA
Počet balkónov : 1  
Adresa: Bojnice, Trenčiansky kraj
Kategórie: Rodinný dom
Type: Predaj
Predané

Parkovanie

Garáž: 3- autá

brano@pastorokreality.sk
+421 905 960 984

Používaním našich stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú dodávať kvalitnejšie služby.